ابراهیم شیری

سیاسی – اجتماعی – اقتصادی (تحلیلی- تحقیقی)

قانون اساسی اتحاد جماهیر شوروی سوسیالیستی مشهور به قانون اساسی استالینی اتحاد شوروی

Coat_of_arms_of_the_Soviet_Union.svg

نظام سرمایه داری در باتلاق بحران ساختاری برای نجات خود بیهوده دست و پا می زند و هر چه بیشتر در این بحران فرو می رود.

جهان در تلاطم است و چشم اندازی یک تغییر و تحول بنیادی در کشورهای امپریالیستی و در نتیجه، در جهان اقتصادی این کره خاکی  که با پای نظامی راه میرود، بروشنی در چشم انداز است.

تمام جنگها و یغماگریهای دول امپریالیستی، تلاشها، حیله گریها و مکاریهای گماشتگان سرمایه، مداحی ها و وراجی های نظریه پردازان مرتجع و مزدور سرمایه داری نتیجه معکوس بجا گذاشته است.

فاشیسم بمثابه خطرناکترین مولود دیکتاتوری خونین  سرمایه داری اگر چه در جنگ جهانی دوم و در جنگ کبیر میهنی با قدرت لایزال ارتش کارگران و دهقانارتش سرخ نابود و تار و مار گردید، اما، با شروع بحران دم افزون سرمایه داری مجددا امپریالیسم آنرا دوباره سامان داد و بیش از دو دهه است که چهارنعل می تازد.

در دوره کمتر از دو دهه پس از قلع و قمع باقی مانده دستاوردهای خارق العاده انقلاب کبیر اکتبر برهبریلنین و سازندگی های اعجازانگیز سوسیالیستی دوره درخشان رهبری استالین در اولین کشور سوسیالیستی تاریخدر زادگاه شوراها–  بشریت جهان دو باره به حقانیت عدالت اجتماعی و بی بدیلی سوسیالیسم مطمئن گردید.

نفرت و خصومت طبقاتی ستمدیدگان جهان نسبت به نظام انگلی سرمایه داری شدت دم افزونی گرفته و امروز شعار «یا سوسیالیسم یا بربریت» بار دیگر با وضوح تمام عینیت یافته و در سرلوحه برنامه مبارزاتی کارگران، دهقانان و سایر استثمارشوندگان و همه ملل تحت ستم استعمار غرب و شرق قرار گرفته است.

بشریت آرام آرام از زیر آوار شکست سنگین سالهای ۹۰، بعبارت باز هم دقیقتر، سالهای ۵۰ قرن گذشته، سالهای سلطه رویزیونیسم خروشچوفی و برژنفی بر ارکان حزبی و دولتی آتحاد شوروی سر برمی آورد. کشته پیشینیان کمونیستها، بخصوص، حزب بلشویک لنینی باز هم جوانه زده، دور نیست که شکوفان گردد و به بار نشیند.

اینک ایجاد سوسیالیسم بمثابه یگانه بدیل سرمایه داری و راه نجات بشریت، به خواست و آرزوی میلیاردها انسان تبدیل گردیده و می رود که دفتر سیاه سرمایه داری را برای همیشه ببندد و آرشیو تاریخ بسپارد.

در شرایط و اوضاع کنونی جهان، که نبرد نهائی بین کار و سرمایه درگرفته، بر رزمندگان جبهه کار است که از دستاوردها و تجارب غنی همه کمونیستهای جهان، بویژه بلشویکهای لنینی، اولین سازندگان سوسیالیسم، که امپراتوری نیمه سرمایه دارینیمه دهقانی و همزمان  امپریالیستی روسیه را با خیش چوبی در کشاورزی و در تکنیک با  «آچار معروف روسی» تحویل گرفت و در طول کمتر از سه دهه با فن آوری اتم، در مقابل هیروشیما و ناکازاکی تحویل دادند، بیاموزند.

قانون اساسی اتحاد شوروی مشهور به قانون اساسی استالینی اتحاد شوروی، یکی از آن دستاوردهای خارق العاده و یگانه سند کامل حقوقی تاکنونی تاریخ بشریت است که شرایط امروزی مبارزه جهانی علیه سرمایه توجه به مفاد آن را ضرورت ساخته است.

بر همین اساس، ما بابتکار و بازنویسی «سپیده»، مصمم شدیم نسخه الکترونیکی این قانون اساسی مشتمل بر سه ضمیمه و توضیحاتش را که در طول سی سال (از سال ۱۹۱۸۱۹۲۴ و ۱۹۳۶ ۱۹۴۸) تکوین و تکامل یافت و به حد بلوغ رسید، آماده نموده و در اختیار پیکارگران جبهه کار و همه انقلابیون عدالتخواه قرار دهیم.

باشد که در راستای تنظیم برنامه های نزدیک و دور مبارزان عدالت اجتماعی مثمر ثمر واقع گردد!

علی         ا.م. شیری

قانون اساسی استالینی اتحاد شوروی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

اطلاعات

این نوشته در مارس 5, 2014 بدست فرستاده شد.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: