ابراهیم شیری

سیاسی – اجتماعی – اقتصادی (تحلیلی- تحقیقی)

شبکه پلیم از «جاسازی» سلاح کشتار جمعی بواسطه بوش در عراق ممانعت کرد

منبع:

http://perevodika.ru/articles/21879.html

برگردان و زیرنویس: ا. م. شیری

۱۲ شهریور(سنبله) ۱۳۹۱

افشگری والری پلیم (Valeri Plame)، جنبه های جدیدی از داستان را فاش ساخت. بگفته منابع اطلاعاتی آمریکا، افشای طرح کاخ سفید توسط والری پلیم و شرکت «بروستر جنینگز و شرکاء» او، اقدامی تلافی جویانه در مقابل کار سازمان سیا برای محدود ساختن گسترش سلاحهای کشتار جمعی بحساب می آید. سیستم انتقال وب مانی(WMR) در گذشته، در باره این جنبه رسوائی خبر داده بود. علاوه بر آن، با مشخص شدن مشارکت افرادی از کاخ سفید در آن، که به بازیگران کلیدی در گسترش سلاحهای هسته ای نزدیک بودند، شعبه مبارزه با گسترش سلاحهای هسته ای سازمان سیا، از انتقال گاز باینری «VX»مختل کننده اعصاب در ماه نوامبر سال ۲۰۰۲ از ترکیه به عراق جلوگیری کرد.

شبکه اطلاعاتی «بروستر جنینگز» در ترکیه به کشف این محموله، که قرار بود در عراق جاسازی شده و بعدها بعنوان سند اثبات وجود سلاح کشتار جمعی در دست صدام حسین استفاده شود، موفق شد. منابعی در سازمانهای اطلاعاتی آمریکا می گویند که این امر، دلیل اصلی کاخ سفید بوش در هدف قرار دادن والری پلیم و سازمان او بود.

شعبه مبارزه با گسترش تسلیحات هسته ای سازمان جاسوسی سازمان سیا از عملیات کاخ سفید برای جاسازی سلاحهای کشتار جمعی در عراق جلوگیری بعمل آورد.

در واقعیت امر، همانطور منابع اطلاعاتی آمریکا گزارش می دهند، محموله های اول گاز باینری «VX»مختل کننده اعصاب را در سالهای ۱۹۸۸ و ۱۹۸۹ به صدام حسین تحویل گردید. محموله های گاز را یک کمپانی آمریکائی که در سال ۱۹۸۷ توسط گروه «کارلایل» تشکیل گردید، به عراق حمل کرد (The Carlyle Group).

منابع جاسوسی آمریکا همچنین تأئید کردند، که نظامیان اسرائیلی بطور غیررسمی در ستاد مشترک فرماندهی آمریکا در بغداد خدمت می کردند. اسرائیلی ها به گروه متحد اطلاعاتی اقدام مشترک» در بغداد وصل شدند و حضور آنها در بغداد، بگفته همین منابع، مخفی نگه داشته شد.

زیرنویس

غرب بفرماندهی آمریکا امروز قصد دارد نمایش شکست خورده در عراق را در سوریه به اجرا در آورد. رجوع کنید به گزارش سیلویا کاتوری، محقق مرکز مطالعات جهانی سازی، ترجمه حمید محوی در این نشانی:(http://www.hafteh.de/?p=32291).

پس از شکست تلاشهای مستمر مهاجمان غرب برای دخالت مستقیم نظامی در سوریه، هفته گذشته آقایان باراک اوباما و فرانسوا اولاند، رؤسای جمهور آمریکا و فرانسه، یکی بعد از دیگری تهدید کردند که درصورت استفاده سوریه از تسلیحات شیمیائی برعلیه مخالفان، بعبارت صحیح تر علیه تروریسم بین الملل، بدون اینکه منتظر مجوز شورای امنیت بمانند، به این کشور حمله خواهند کرد. بدین ترتیب، معلوم می شود که غرب در صدد است برای مشروعیت دادن به جنایات خود در سوریه، به جنایت علیه بشریت دست بزند. در حال حاضر دولت فوق ارتجاعی ترکیه، به عامل اجرائی اصلی این آخرین بازی غرب تبدیل شده و قصد دارد سلاحهای کشتار جمعی لیبی را از طریق این کشور به سوریه منتقل نموده و قتل عام مردم سوریه و ویرانی هر چه بیشتر آن را ادامه دهد.

اما دولت ترکیه بعنوان فعال مایشاء سیاستهای تروریستی غرب، چون قدرت درک آن را نداشت که چاه کن، همواره در بن چاه است، کشور و مردم تحت اداره خودش را در مخمصه گرفتار ساخت. بگزارش رسانه های خبری، در پی مشارکت این دولت در جنگ تروریستی امپریالیسم غرب علیه سوریه، اوضاع در استانهای نا آرام جنوبی ترکیه، بشدت متشنج شده، درگیریهای مسلحانه بین نیروهای دولتی و حزب کارگران کردستان شدت گرفته است. امروز، یکشنبه، ۱۲ شهریور، بار دیگر مردم ترکیه در شهرهای انطاکیه به تظاهرات گسترده ای بر ضد جنگ آمریکا علیه سوریه و شرکت ترکیه در آن دست زدند. ناظران سیاسی عقیده دارند این نا آرامیها و اعتراضات در همین حد محدود نخواهد ماند و رفته رفته سراسر ترکیه را فراگرفته، دولت حاکم این کشور را با چالشهای جدی مواجه خواهد ساخت.

با این وجود، امروز وظیفه هر انسان صلحدوست و آزادیخواه است که تبه کاریها و دسایس جنون آمیز غرب امپریالیستی علیه سوریه و هر کشور دیگری را بطور مستند و مستدل روشن سازد، در کار اطلاعرسانی و آگاه سازی توده ها از هیچ کوششی فروگذاری ننماید.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

اطلاعات

این نوشته در سپتامبر 2, 2012 بدست فرستاده شد.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: