ابراهیم شیری

سیاسی – اجتماعی – اقتصادی (تحلیلی- تحقیقی)

چهل و یکمین سالروز رستاخیز حماسی سیاهکل گرامی باد!

 

کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

http://www.yaranema.eu/didgah_detail.php?aid=430

نوزدهم بهمن، چهل و یکمین سالروز رستاخیز حماسی سیاهکل، طلیعه مبارزه ای سازش ناپذیر و هدفمند علیه مناسبات و نظام سرمایه داری، این دشمن کارگران و زحمتکشان برای رسیدن به آزادی و سوسیالیسم، روز شکستن سکوت قبرستانی «جزیره ثبات» رژیم شاه، روز خروش عاشقان عدالت، آزادی و سوسیالیسم بر همه فدائیان خلق، بر پدران، مادران، رفیقان و یارانفدائیان شهید، بر همه مبارزان راه عدالت اجتماعی و نیک بختی انسان گرامی باد!

بیش از چهار دهه پیش، در روز ۱٩ بهمن، منادیان و عاشقان آزادی خلق از همه قید و بندهای ارتجاع سرمایه داری و جهل، سکوت قبرستانی حاکم بر جو ایران را در هم شکستند و به مبارزه ای سخت و نابرابر با رژیم خفقان و دیکتاتوری، با حکومت دست نشانده امپریالیسم شاه برخاستند و در سرمای زمستانی، به دلهای جویندگان راه حقیقت و بهروزی خلق، گرمای دل انگیزی بخشیدند.

فدائیان با اعتقاد به ایدئولوژی جهان شمول رهائی کارگران و زحمتکشان از استثمار و بهره کشی، به مکتب مارکسیسم- لنینیسم گام نهادند و آموخته های خود را در روند مبارزه، تکوین و تکامل بخشیدند و بکار بستند. بدین ترتیب، نام و آرمان فدائی، به سمبل صداقت و پایمردی، مبارزه و مقاومت و وفاداری، آزادیخواهی و انساندوستی در پیشگاه خلق تبدیل گردید.

۱٩ بهمن، روز پرتو افشانی شراره های تابناک انسانیت از جنگل سیاهکل بر سراسر ایران زمین بود و روز عصیان در برابر ستمگران مستبد. دست ردی بود بر سینه سکوت و تسلیم و تمکین در برابر دیکتاتوری حاکم. سیر تکامل قانونمند جنبش فدائی، نشان می دهد که، عنصر فدائی در پیکار برای نجات انسان از قیود طبقاتی، یکی از ارکان اصلی و اساسی حزب فراگیر طبقه کارگر، حزب توده های عظیم کار و زحمت، حزب آزادی و عدالت خواهی ملت استبداد زده و ستمدیده ما می باشد.

امروز جنبش فدائی، در میان خانواده بزرگ جنبش کمونیستی ایران و جهان جای گرفته است. راه مبارزه پرفراز و نشیب فـدائیان، راهی بود پر از رنج و درد، سرشار از مبارزه خستگی ناپذیر، ازجان گذشتگی های قهرمانانه و فداکاریهای افسانه ای، زندان، شکنجه و اعدام به سوی تکامل و ترقی. در طی این راه نسبتا طولانی، فدائیان خلق پایبندی خود را به اهداف، آماجها و آرمانهای جاودانه بنیانگذاران جنبش پر افتخار فدائی، بمبارزه پیگـیر و خستگی ناپذیر در راه نجات انسان از قید استثمار، امپریالیسم و ارتجاع ثابت کردند.

جنبش انقلابی فدائی در مسیر پر طلاتم چهل و یک ساله خود، هم در دوره سلطه دیکتاتوری سلطنت و هم در دوره حاکمیت ارتجاعی جمهوری اسلامی، سخت ترین و سنگین ترین ضربات را متحمل شد. کینه توزی، خصومت و قساوت هر دو رژیم برعلیه مبارزان فدائی، حد و مرزی نداشت و ندارد. این دو رژیم ارجمندترین فرزندان خلق را مورد تعقیب و آزار قرار دادند، به اسارتگاهها کشیدند، شکنجه و اعدام کردند، به تبعید اجباری وادار ساختند. با این همه، فدائیان، همچو ققنوس از خاکستر خویش سر بر آوردند و به پیمان خود با خلق وفادار ماندند.

جنبش فدانی علاوه بر تحمل ضربات سنگین و جبران ناپذیر از سوی رژیمهای ضد خلقی سلطنت و خلافت و همچنین، در اثر تخریب اردوگاه سوسیالیسم با کودتای خائنان تحت الحمایه امپریالیسم جهانی، متاسفانه، شاهد نفوذ  و تأثیر اندیشه ها و ضد ارزشهای لیبرالی بر افکار برخی افراد و نیروهای منتسب به فدائی و انحراف و انصراف آنها از آماجها، آرمانها و ارزشهای انسانی گردید. این، کاری ترین ضربه ای بود که از درون بر پیکر فدایی وارد آمد. و دردآور اینکه، این ضربات از سوی کسانی وارد شد که، نام و نشان فدائی را به سرقت برده اند. آنها پیروان یک جریان فکری ارتجاعی بوده و هستند که بر خلاف فدائیان خلق، از آزادی، عدالت اجتماعی و انساندوستی کمونیستی روی برگردانده، به جبهه عوامفریبان و نگهبانان سرمایه پیوستند؛ به آمال و آرمانهای کارگران و زحمتکشان پشت کردند؛ تأمین منافع شخصی خویش را بر منافع خلق ترجیح دادند و دست دریوزگی به آستانه امپریالیسم دراز کردند. مبارزه برای دفع خطرات این عناصر، مبارزه ای است با سارقان و جاعلان نام پرافتخار فدائی، که همواره بخش قابل توجهی از نیرو و توان، انرژی و استعداد مبارزاتی فدائیان خلق برعلیه ارتجاع و امپریالیسم جهانی را به خود مشغول داشته است.

ما یقین داریم که قضاوت تاریخ در مورد نمایندگان این جریان فکری که سعی می کنند از جنگلهای سیاهکل، از خانه های تیمی، از میدانهای نبرد، از شکنجه گاهها و قتلگاههای فدائیان در رژیمهای سلطنت و خلافت، به دامن امپریالیسم جهانی نقب بزنند، در باره آنان که به آمال و آرمانها، جهان بینی و ایدئولوژی فدانیان و زحمتکشان پشت کرده و در سراب امپریالیسم آواره گشته اند، نسبت به آنان که به جبهه دشمنان خلق پیوسته و نام خود را در دفتر خائنان تاریخ ثبت کرده اند، بسیار سخت و بی رحمانه خواهد بود.

در چهل و یکمین سالروز اعلام موجودیت جنبش فدائیان خلق، کمیته مرکزی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، بر این اعتقاد است که تحكیمپایههاىهمبستگىوبالابردنسطحرزمندگىجنبش فدائیانخلق وارتقاءنقش مؤثر و دخالتگرآندرحیاتسیاسى جامعهومبارزاتدمكراتیكوطبقاتى،تشكیل اتحاد فراگیر جبهه ای از تمامی سازمانهای منتصب به فدائیان که به آرمانهای کمونیستی وفادار هستند، مبرمترینمسئله امروز است. این اتحاد در شرایط ویژه ای که کارگران و زحمتکشان در زیر حاکمیت رژیم استبدادی اسلامی و فشارهای سیاسی- اقتصادی در ایران بسر می برند، می تواند صدای واقعی توده‌های ستم‌دیده‌ی جامعه باشد.

کمیته مرکزی سازمان فداییان خلق ایران (اکثریت)، چهل و یکمین سالروز حماسه سرخ سیاهکل، این روز تاریخی و خجسته را به کلیه رفقای رزمنده جنبش فدائیان خلق و همه مبارزین و رهروان راه استقلال، آزادی، عدالت و سوسیالیسم شادباش گفته و با گرامیداشت یاد و خاطره عزیز بنیانگذاران اسطوره ای جنبش فدائی، دست هر فدائی را که در جوهره وجودش، عنصر صداقت و پاکی، عنصر مبارزه برعلیه امپریالیسم، نئولیبرلیسم و رژیم ضدمردمی حاکم بر ایران، مبارزه علیه ظلم و ستم طبقاتی، نژادی، ملی، جنسی غلیان می کند، بگرمی می فشارد و امیدوار است که همه فدائیان، در داخل و خارج از میهن، در گوشه گوشه جهان، دست در دست دیگر نیروهای آزادیخواه، عدالت طلب، صلح جوی و انساندوست، همه سعی و تلاش خود را در راه نیل به آرمانهای بنیانگذاران جنبش انقلابی فدائی، برای برقراری عدالت اجتماعی بکار بگیرند.

جاودان باد نام و یاد قهرمانان فدایی!

پیش بسوی اتحاد جنبش فدائیان خلق!

برقرار باد سوسیالیسم!

کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)

۱۸ بهمن ۱۳۹۰

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s

اطلاعات

این نوشته در فوریه 7, 2012 بدست فرستاده شد.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: