ابراهیم شیری

سیاسی – اجتماعی – اقتصادی (تحلیلی- تحقیقی)

پیام «شادباش…»، «انتقاد عفو بین الملل…» و «بیانیه کمیته مرکزی…»

فعلا پیام «شادباش…»، «انتقاد عفو بین الملل…» و «بیانیه کمیته مرکزی…» را یکجا بخوانید تا به صحبت خودمان می رسیم.

 

فدائیان خلق ایران (اکثریت): شادباش به مردم لیبی!

اخبار روز: http://www.akhbar-rooz.com
آدينه 
۲۹ مهر ۱٣۹۰ –  ۲۱ اکتبر ۲۰۱۱

معمر قذافی دیکتاتور لیبی کشته شد. با سقوط حکومت معمر قذافی و کشته شدن او، دوره سیاه حکومت استبدادی در لیبی پایان گرفت و دوره تازهای در حیات مردم لیبی آغاز گردید.
در روند خیزش مردم کشورهای عربی علیه دیکتاتورها، قذافی در مقابل مردم لیبی ایستاد و حاضر نشد به خواست آن ها تن دهد. او همانند سایر دیکتاتورها از هر وسیله
ای بهره گرفت تا در مسند قدرت بماند. کاری که هم اکنون علی عبدالله صالح در یمن، بشار اسد در سوریه و خامنهای در ایران انجام میدهند. غافل از آنکه سرنوشت آنها مشابه سرنوشت بنعلی در تونس، مبارک در مصر و قذافی در لیبی خواهد بود.

مقاومت قذافی در مقابل خواست مردم، موجب شد که لیبی به جنگ داخلی کشیده شود و زمینه برای دخالت ناتو در لیبی فراهم آید. حاصل جنگ داخلی برای لیبی بیش از پنجاه هزار نفر کشته، دهها هزار زخمی، ویرانی و بیخانمانی گسترده و فرار کثیری از مردم به کشورهای همسایه بود. میراث شوم معمر قذافی برای مردم لیبی چیزی جز کشتار و ویرانی نبود.

امروز با موج دمکراسیخواهی در سطح جهان و در منطقه، با انقلاب تکنولوژیکی و خارج شدن رسانهها از انحصار دولتهای دیکتاتوری و با آگاهی مردم بر حقوق شهروندی، ادامه حیات دیکتاتورها دشوار و دشوارتر میشود و دولتهای استبدادی یکی بعد از دیگری جای خود را به دولتهای دمکراتیک میدهند. برای دیکتاتورها، آیندهای قابل تصور نیست.

سازمان ما پایان دیکتاتوری معمر قذافی را به مردم لیبی تبریک میگوید و آرزومند است که مردم لیبی به جامعهای آزاد، دمکراتیک و عدالتجو دست یابند. امید است که مردم لیبی به تفاهم و آشتی ملی روی بیآورند، دمکراسی را در کشور نهادینه کنند و مانع تمرکز قدرت در دست این و یا آن گروه گردند.

هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
٢٩ مهرماه ١٣٩٠(٢١ اکتبر ٢٠١١)

انتقاد عفو بین الملل از قتل معمر قدافی

• همزمان با گسترش انتقادها از نحوه ی قتل فذافی، رئیس شورای انتقالی لیبی گفته است: «فرقی نمی‌کند چه اتفاقی افتاده، مهم این است که او سربه نیست شد» …

اخبار روز:  /http://www.akhbar-rooz.com
آدينه 
۲۹ مهر ۱٣۹۰ –  ۲۱ اکتبر ۲۰۱۱

 دویچه وله: قذافی از فاصله نزدیکی با گلوله کشته شد. شورای ملی انتقالی لیبی می‌خواهد بی‌توجه به درخواست دادگاه بین‌المللی لاهه، جسد وی را بدون کالبد شکافی به خاک بسپارد. عفو بین‌الملل خواستار تحقیق در مورد علت مشخص مرگ قذافی شده است.

یک روز پس انتشار و تأیید خبر دستگیری و سپس مرگ دیکتاتور فراری لیبی جزییات این ماجرا هنوز روشن نیست. شورای ملی انتقالی لیبی اعلام کرده که جنازه معمر قذافی پس از انتقال به مصراته، در مکان نامعلومی دفن می‌کند. شورای ملی انتقالی لیبی در برابر اتهام اعدام معمر قذافی مجروح از خود دفاع می‌کند.

این شورا اعلام کرده است که معمر قذافی هنگام فرار از شهر سرت، در جریان نبرد با مخالفان به دلیل جراحات وارده به سرش کشته شده است. به نقل از این شورا در معاینات نخستین مشخص نشده است که چه کسی به دیکتاتور فراری لیبی شلیک کرده است.

اعتراض عفو بین‌الملل به فرهنگ خشونت و استفاده سوء سازمان عفو بین‌الملل از شورای ملی انتقالی لیبی خواسته است در مورد علت مشخص مرگ قذافی تحقیق کند.

این سازمان خواستار آن شده است که دولت جدید لیبی «فرهنگ خشونت و استفاده سوء» در لیبی را که در سایه حکومت قذافی شکل گرفته به طور کامل درهم شکند.

سازمان عفو بین‌الملل خواستار اصلاحاتی بنیادین در لیبی و جایگزین شدن حقوق بشر و حقوق شهروندی در این کشور شده است.

خبرنگار نیویورک تایمز از مصراته گزارش داده است که صدها تن از مردم مصراته برای تماشای جنازه قذافی صف بستند. به نوشته نیویورک تایمز اصابت گلوله‌ای ‌از فاصله بسیار نزدیک به سر قذافی، موجب مرگ او شده است و از این رو می‌توان نتیجه گرفت که نیروهای شورای ملی انتقالی لیبی او را اعدام کردند.

این نیروها البته تا کنون روایت‌های متناقضی از دستگیری و مرگ قذافی حکایت کردند.

وقتی همه از بازگویی حقیقت طفره می‌روند!

یک «شاهد عینی» به خبرگزاری رویترز گفته است که یکی از مردان قذافی به او شلیک کرده و او را کشته است. فرد دیگری از مرگ قذافی، در جریان نبرد با نیروهای مخالف خود خبر داده است.

«شاهد عینی» دیگری از شلیک به سوی قذافی هنگامی که تصمیم داشته از دست مخالفان فرار کند حکایت کرده و فرد دیگری از مرگ او در پی جراحات وارده در راه بیمارستان درون آمبولانس خبر داده است.   

تلویزیون الجزیره روز پنجشنبه، ساعاتی پس از مرگ معمر قذافی، ویدئویی که احتمالآ با تلفن همراه ضبط شده، پخش کرد که در آن نیروهای شورای ملی انتقالی لیبی موهای قذافی مجروح را در دست دارند و او را در حالیکه هنوز زنده است، از سر به این سو و آنسو می‌کشند. سپس صدای شلیک گلوله شنیده می‌شود. در تصاویر بعد تصویر جنازه بی‌جان قذافی روی یک وانت کشیده می‌شود.

شورای ملی انتقالی لیبی به گفته محمود جبرئیل، رئیس این شورا، با دادگاه بین‌المللی لاهه ارتباط برقرار کرده است.

دادگاه لاهه از این شورا خواهش کرده است از خاکسپاری جنازه معمر قذافی به منظور کالبد‌شکافی جنازه وی توسط یک گروه مستقل خودداری کند.

این شورا تصمیم گرفته قذافی را در مکانی نامشخص دفن کند. هنوز مشخص نیست این تصمیم عملی شده یا نه.

به نقل از این شورا‌، نمونه‌‌هایی از مو و بافت‌های جسد قذافی گرفته شدند که جای تردید در هویت او باقی نمی‌گذارند. محمود جبرئیل گفته است: «فرقی نمی‌کند چه اتفاقی افتاده، مهم این است که او سربه نیست شد.»

این موضع‌گیری در حالی است که شورای ملی انتقالی لیبی برای بازداشت و محاکمه معمر قذافی در دادگاه بین‌المللی لاهه خواستار صدور حکم بازداشت بین‌المللی او و شماری از اعضای بلندپایه حکومت پیشین لیبی شده بود.

شورای ملی انتقالی اکنون مرگ دو پسر قذافی، معتصم و سیف‌السلام را همراه پدرشان تأیید کرده است. پیشتر اخبار جسته‌گریخته‌ای از دستگیری سیف‌السلام و سپس مجروح شدن او در حالیکه تصمیم داشته فرار کند، منتشر شده بود.

نقش ناتو چه بوده است؟

وزیر دفاع فرانسه اعلام کرده است جت‌های جنگی این کشور صبح پنجشنبه کاروانی از ۸۰ خودرو را ردیابی کردند که قصد داشتند از شهر سرت خارج شوند و این کاروان را «متوقف» گردند. به گفته ژرارد لونگه، نیروهای مخالف قذافی سپس خود به این کاروان حمله کرده و قذافی را بیرون کشیدند.

یکی از مقام‌های آمریکایی در مقابل، گفته است یک هواپیمای بدون سرنشین آمریکایی راکتی به این کاروان شلیک کرده که در پی آن قذافی و مردان همراه او به درون یک کانال فاضلاب پناه بردند. سپس نیروهای شورای ملی انتقالی لیبی آنها را دستگیر کردند. ناتو دخالت در مرگ معمر قذافی را رد کرده است.


بیانیه
کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران(اکثریت)
از بازی با حیثیت فدایی اکیدا خودداری نمایند.

http://www.yaranema.eu/didgah_detail.php?aid=384

روز٢٩ مهرماه ١٣٩٠(٢١ اکتبر ٢٠١١) «پیام شادباشی» با امضای «هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)» خطاب به مردم لیبی انتشار یافته است. و در این پیام هیئت منحله «سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)» همصدا و همآوا با اشغالگران غربی، ویرانی کشور لیبی و کشتار جنون آمیز مردم آن را به «مردم لیبی» شادباش گفته است.

در ارتباط با همین مسئله، کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت) اعلام می دارد:

١- با توجه با اینکه تا کنون، بجز اکاذیب و جعلیات منتشره از سوی رسانه های دروغپراکنی امپریالیسم و دولتهای استعمارگرغربی پیرامون شروع جنگ اشغالگرانه برعلیه لیبی، هیچ سند و مدرک و شواهدی دال بر وقوع انقلاب در لیبی انتشار نیافته است، وحشیگری مزدوران امپریالیسم و ناتو در لیبی را یکی دیگر از سیاه ترین اوراق پرونده سراسر جرم و جنایت امپریالیسم غرب ارزیابی نموده و ضمن تقبیح اشغال مجدد این کشور، همه طرفداران صلح و آزادی و استقلال ملتها را به مبارزه علیه جنگ و اشغالگری امپریالیسم فرامی خواند.

٢- «پیام شادباش» فرد یا گروهی با امضای «هیئت سیاسی ـ اجرائی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)» را شدیدا تقبیح نموده و به او و یا آنها هشدار می دهد که از بازی با حیثت فدایی اکیدا خودداری نمایند.

٣- این حق غیرانسانی هر کسی از جمله تنظیم کننده یا کنندگان این «پیام شادباش» است که همصدا با اوباما، کلینتون، سارکوزی، کامرون، راسموسن و دیگر گماشتگان استعمار، بربریت آدمکشان حرفه ای ناتویی ها برعلیه مردم و مقامات لیبی و ویرانی کامل این کشور را جشن بگیرند و در گودالهای خون برقصند، اما او یا آنها، حق سوءاستفاده از نام و اعتبار فدایی و آلودن این نام بخون مردم لیبی و یا هر کشور دیگری را ندارند.

برقرار باد صلح، آزادی و استقلال ملتها!

نابود باد جنگ و تجاوز و اشغالگری!

کمیته مرکزی سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)
١ آبان ١٣٩٠

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s

اطلاعات

این نوشته در اکتبر 23, 2011 بدست فرستاده شد.
%d وب‌نوشت‌نویس این را دوست دارند: